Jogurt, Naturalny – ile ma kalorii (kcal) wartości odżywcze

Jogurt, Naturalny dostarcza w 100 g 61 kcal (kalorii) oraz zawiera 3.47 g białka, 3.25 g tłuszczu, 4.66 g węglowodanów – zobacz resztę poniżej w tabeli wartości odżywczych

Tabela wartości odżywczych:

Kategoria: Nabiał i jajka

Wartość energetyczna  w 100 g – 61 kcal
Białko 3.47 g
Tłuszcz 3.25 g
Węglowodany 4.66 g
Cukry
Fruktoza

Białko

Białko zawarte w jogurcie naturalnym pełni kluczową rolę w budowie mięśni oraz regeneracji tkanek. Jest to szczególnie istotne dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz osoby starsze, których organizm potrzebuje dodatkowej dawki tego składnika.

Wapń

Jogurt naturalny jest również znakomitym źródłem wapnia, który jest niezbędny dla zdrowych kości oraz zębów. Dla osób z nietolerancją laktozy, jogurt naturalny może stanowić alternatywę dla mleka, zapewniając równie wysoką zawartość wapnia.

Probiotyki

Nie można pominąć również obecności probiotyków w jogurcie naturalnym. Te „dobre bakterie” korzystnie wpływają na florę bakteryjną jelit, wspomagając trawienie oraz wchłanianie składników odżywczych.

Zastosowania

Jogurt naturalny to wszechstronny produkt, który można wykorzystać na wiele sposobów w kuchni. Może być dodatkiem do musli, składnikiem smoothie, bazą do sosów czy też polewą do deserów. Jego neutralny smak sprawia, że doskonale komponuje się z różnorodnymi dodatkami, dodając im kremowej konsystencji oraz delikatnego, kwaśnego smaku.

0/5 (0 Reviews)
Default image
admin
Articles: 22553