Kasza manna z truskawkami i płatkami migdałów – ile ma kalorii (kcal) wartości odżywcze

Kasza manna z truskawkami i płatkami migdałów dostarcza 70 kcal (kalorii) oraz zawiera 3,2 g białka, 2,3 g tłuszczu, 10,0 g węglowodanów i 1,0 g błonnika.

 

Tabela wartości odżywczych:

 

Wartość energetyczna 70 kcal
Białko 3,2 g
Tłuszcz 2,3 g
Węglowodany 10,0 g
Błonnik 1,0 g

Kalorie

Każda porcja kaszy manny z truskawkami i płatkami migdałów dostarcza około 300 kalorii. Jest to odpowiednia ilość energii, aby zaspokoić głód i zapewnić organizmowi niezbędne paliwo.

Białko

Danie to zawiera także znaczną ilość białka, które jest niezbędne do budowy i regeneracji tkanek mięśniowych. Białko z kaszy manny i migdałów jest roślinnego pochodzenia, co sprawia, że jest łatwo przyswajalne przez organizm.

Węglowodany

Węglowodany z kaszy manny są skomplikowane, co oznacza, że uwalniają energię stopniowo, zapewniając długotrwałe uczucie sytości. Dodatek truskawek dostarcza również naturalnych cukrów, które dodają słodyczy bez konieczności sięgania po sztuczne słodziki.

Tłuszcze

Płatki migdałów są źródłem zdrowych tłuszczów, w tym kwasów omega-3 i omega-6, które są niezbędne dla zdrowia serca i mózgu. Dodatkowo, tłuszcze te pomagają wchłaniać niektóre witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak witamina E z migdałów.

0/5 (0 Reviews)
Default image
admin
Articles: 22553