Kokos (Miąższ), Surowe – ile ma kalorii (kcal) wartości odżywcze

Kokos (Miąższ), Surowe dostarcza w 100 g 354 kcal (kalorii) oraz zawiera 3.33 g białka, 33.49 g tłuszczu, 15.23 g węglowodanów – zobacz resztę poniżej w tabeli wartości odżywczych

 

Tabela wartości odżywczych:

Kategoria: Orzechy i nasiona

Wartość energetyczna  w 100 g – 354 kcal
Białko 3.33 g
Tłuszcz 33.49 g
Węglowodany 15.23 g
Cukry
Fruktoza

Kokos to owoc, który od wieków cieszy się popularnością ze względu na swoje nie tylko wyjątkowe walory smakowe, ale także wartości odżywcze. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej kaloryczności oraz składnikom odżywczym surowego miąższu kokosa, aby zapewnić Ci kompleksową wiedzę na temat tego egzotycznego owocu.

Kalorie w surowym miąższu kokosa

Surowy miąższ kokosa jest bogatym źródłem energii, głównie w postaci tłuszczów. W 100 gramach surowego miąższu kokosa znajduje się około 354 kalorii, co stanowi znaczący udział w dziennej podaży kalorycznej.

Składniki odżywcze kokosa

Oprócz kalorii, kokos zawiera również szereg innych składników odżywczych, które przyczyniają się do jego wartości żywieniowej. Oto kilka najważniejszych składników odżywczych obecnych w surowym miąższu kokosa:

Tłuszcze

Kokos jest bogaty w tłuszcze, zwłaszcza nasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas laurynowy. Tłuszcze te są ważne dla zapewnienia odpowiedniej ilości energii oraz pełnego wchłaniania niektórych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Błonnik

Miąższ kokosa zawiera również błonnik, który wspomaga zdrowie jelit poprzez regulację perystaltyki jelitowej i utrzymanie prawidłowej pracy przewodu pokarmowego.

Witaminy i minerały

Kokos jest źródłem witamin z grupy B, wapnia, magnezu, żelaza i potasu. Te składniki odżywcze są istotne dla utrzymania zdrowia kości, regulacji ciśnienia krwi oraz prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Kokos w diecie

Dzięki swoim wartościom odżywczym, kokos może być cennym dodatkiem do różnorodnych potraw i napojów. Można go dodawać do smoothie, sałatek, deserów czy też używać do smażenia czy pieczenia. Jednak należy pamiętać, że ze względu na wysoką kaloryczność, należy spożywać go z umiarem, szczególnie w przypadku osób dbających o linię.

0/5 (0 Reviews)
Default image
admin
Articles: 22553